📸نام سردار آزمون رو

📸نام سردار آزمون روی جلد روزنامه معتبر ایتالیایی

🔹در میان تمام خبرهای ریز و درشت و مهم فوتبال ایتالیا، امروز روزنامه «کوریرا دلااسپورت» این کشور نام سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت روسیه را روی جلد خود برده است.

🔹این روزنامه با اشاره به نام سردار آزمون از وی به عنوان گزینه جدی خرید تیم ناپولی ایتالیا یاد کرده و تیتر زده است: «ناپل، آزمون بعد از رحمانی و پتانیا ظاهر می‌شود».

🚔 ترافیک سنگین در آ

🚔 ترافیک سنگین در آزادراه تهران ـ قم

🔹مقام مسؤول مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در حال حاضر ترافیک در آزادراه تهران ـ قم محدوده عوارضی اول سنگین است، گفت: مردم طبق توصیه ستاد کرونا از انجام سفر خودداری کنند.

🔺پاسخ آموزش و پرورش به ارائه اطلاعات دانش‌آموزان به برخی پیام رسان‌ها

🔹به منظور جلوگیری از ایجاد انحصار استفاده از برخی پیام رسان‌ها، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیچ‌گونه اطلاعاتی در اختیار هیچ یک از پیام رسان‌ها و یا شرکت‌های حوزه مربوطه قرار نخواهد داد.

🔺آنچه که باید در مو

🔺آنچه که باید در مورد استفاده از ماسک بدانید

🔹قبل از قرار دادن ماسک بر روی صورت، دستان خود را با الکل یا صابون و آب تمیز کنید.
🔹دهان و بینی را با ماسک پوشانده و مطمئن شوید که هیچ شکافی بین صورت و ماسک شما وجود ندارد
🔹به محض مرطوب شدن ماسک آن را عوض کنید
🔹برای از بین بردن ماسک آن را از پشت جدا کرده و جلوی ماسک را لمس نکنید
🔹بلافاصله پس از مصرف ماسک را در سطل در بسته بیندازید.

🔺پروازهای ورودی به کیش مسدود شد

🔹سخنگوی شورای سلامت کیش از مسدود شدن پروازهای ورودی به کیش و اعمال ضوابط سختگیرانه ورود مسافر برای جلوگیری ازگسترش بیماری کوئید ۱۹ در کیش خبر داد.

🔺میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به ۷۰ میلیون لیتر رسید

🔹مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران : میانگین مصرف روزانه بنزین کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور که ۲۴ آبان‌ماه امسال اجرا شد، به‌طور میانگین ۹۵ میلیون لیتر بود که این رقم با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، به ۷۵ میلیون لیتر کاهش یافت.

🔺کافی نیست!

🔹

🔺کافی نیست!

🔹رئیس‌جمهور آمریکا خواهان کاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو شد.

🔹ترامپ در توئیتر خود نوشت: فدرال رزرو در حال کاهش نرخ بهره است اما این میزان کافی نیست و باید ( نرخ بهره) بیش از این ها کاهش یابد! ما هنوز در مقایسه با رقبا و کشورهای دیگر دارای نرخ بهره مناسبی نیستیم و این برای ( تولیدکنندگان آمریکایی) عادلانه نیست! وقتش است که فدرال رزرو رهبری جریان بازار را از طریق کاهش بیشتر نرخ بهره عهده‌دار شود!

🔺چهارمین قربانی کرو

🔺چهارمین قربانی کرونا در فرانسه ماکرون: بحران می‌تواند چندین ماه ادامه یابد

🔹چهارمین مورد مرگ بر اثر کروناویروس در فرانسه گزارش شد و امانوئل ماکرون هشدار داد که این بحران سلامتی ممکن است تا چندین ماه دیگر پا بر جا باشد.

🔹چهارمین قربانی این بیماری در فرانسه مردی ۹۲ ساله در منطقه برتاین در غرب این کشور بوده است.

📸 غذاهای محلی | پنی

📸 غذاهای محلی | پنیر نخل یا به گویش محلی هرمزگان کورگ

🔹 پنیر نخل یا همان غاپ، سوغات لذیذی است که از دل نخل بیرون می‌آید و بسیار مقوی است.

🔹 نخل‌داران آن دسته از نخل‌هایی را که زمان ثمردهی آنها تمام شده است قطع می‌کنند و نخلی را جایگزین میکارند، پنیر آن را که در قسمت انتهایی تنه نخل است بیرون آورده و استفاده می‌کنند هر نخل ۳ تا ۱۰ کیلوگرم پنیر دارد.

🔹 از جمله خواص آن درمان نازایی، درمان بیماریهای عصبی از جمله آلزایمر، پارکینسون و درمان کم‌خونی و ضعف قوای جسمی را می‌توان نام برد.